Dóza na kávu AIRSCAPE - VELKÁ

Nerezová dóza s ventilem pro uchování kávy déle čerstvé, s výraznějším aroma a chutí

965 Kč
Skladem

Popis

Pokud stále váháte, jak doma nejlépe uchovat čerstvě praženou kávu, našli jsme pro vás řešení. Nerezová dóza Airscape od amerického výrobce Planetary Design je vybavena patentovaným ventilem, díky kterému odsajete z kávy maximální množství O2. Káva tak zůstane déle čerstvá a uchová si výraznější aroma a chuť. V dóze uchováte až 700 g zrnkové kávy.

Největším nepřítelem čerstvě pražené kávy je teplo, světlo a především kyslík (O2). Během procesu pražení vzniká velké množství chemických reakcí jejichž vedlejším produktem je oxid uhličitý (CO2). Ten z kávy po ukončení pražení pomalu uniká. Doba tzv. "odplynatění" zrn je závislá na odrůdě, míře vypražení, rychlosti zchlazení a teplotě uchování. Obvykle se udává, že 40 % unikne během prvních 24 hodin, zbytek během následujících 2-7 dní. Příliš čerstvá káva se projevuje výraznou cremou nebo krustou a nepříjemnými, až agresivními tóny, které mají dřevitou dochuť. Espresso doporučujeme připravovat z kávy vždy starší 7 dní. Filtrovaná káva chutná skvěle již po 3-4 dnech.

Ideální doba spotřeby kávy je jeden měsíc od data pražení. Jak během této doby kávu skladovat?

Dózy Airscape od amerického výrobce Planetary Design jsme podrobili důkladnému testování v našich kavárnách a jejich použití si nemůžeme vynachválit. Namísto neustále otevřených sáčků, ve kterých káva rychle oxiduje, dokážou dózy Airscape uchovat kávu čerstvější a především chutnější.

Princip je jednoduchý. Nerezová nádoba o obsahu cca 600–700 g zrnkové kávy je vybavena pístem s jednosměrným ventilem a gumovým těsněním. Po nasypání kávy stlačíte píst až na úroveň zrn a tím vytlačíte ven maximální množství O2. Káva tak oxiduje mnohem pomaleji než např. v samotném sáčku.

 

Barva: černá
Průměr dózy: 117 mm
Výška dózy: 175 mm

Kód Kód: 149
Jméno značky: Planetary
Kategorie: Příslušenství
5
28x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 17.2.2023
Velmi, dóza je nejen vzhledově pěkná, ale hlavně perfektně plní funkci pro kterou byla vyrobena. Vakuum pevně drží víčko a káva tedy nemá možnost ztrácet aroma. Škoda, že mě to nenapadlo dříve.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: