Colombia Colibrí SCA 88

Kolumbijská Arabica z farmy Finca San José, SCA Cupping score: 88,25.

Káva s lehkým, krémovým tělem, chutí po mandlích, karamelu se sladkými tóny. Prodloužená dochuť se střední pomerančovou aciditou. 

 

Druh: 100% Arabica, Tabi
Kontinent: Jižní Amerika
Země produkce: Kolumbie
Oblast: Risaralda
Region plantáže: Belén de Umbria
Nadmořská výška: 1650 m n. m.
Metoda zpracování: Promytá
 

 

188 Kč 440 Kč 860 Kč od 188 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu

PŮVOD

Kolumbijská káva Colibrí k nám přicestovala přímo z Finca San José. Počátky této farmy se datují od roku 1934, kdy ji založil v západním pohoří And, v regionu Risaralda, u městečka Belén de Umbria, jako první generace farmářů pan Gilberto a paní Fabiola. Jejich kávová plantáž se postupně rozrůstala až do dnešní podoby.

Tato konkrétní káva je pěstována v nadmořské výšce 1650 m nad mořem a své chuti vděčí příznivému místnímu klima a velmi úrodné půdě.

Oblast Risaralda spolu s okolními regiony Caldas a Quindio tvoří proslulou kávovou osu, která byla roku 2011 zapsána jako kulturní dědictví na seznamu UNESCO.

Zpracování

Naše káva Colibrí se sklízí výhradně šetrným ručním sběrem místních pracovníků plantáže. Sklizené třešně jsou vysypány do nádrží s vodou, kde dochází k oddělení zralých plodů, které klesnou ke dnu, od těch defektních, které naopak plavou na hladině.
Následuje oddělení dužiny kávových třešní od zrn a ponechají se dalších 24 hodin v nádržích fermentovat.
Voda v nádržích je několikrát vyměněna, aby došlo k postupnému promývání kávových zrn, která se tím zbavují vnější vrstvy zvané mucielago.
Po promytí a vyjmutí z nádrží se kávová zrna suší 2 až 3 dny na slunci. Pak jsou zabalena a expedována až k nám do pražírny.

Na farmě San José se nepoužívají žádné chemické prostředky, včetně pesticidů. Například škůdcům se zde předchází pravidelným procházením plantáže a odstraňováním zbylých třešní, které by jinak po opadání zavdaly k rozšíření škůdců. K promývání kávy se zde používá výhradně místní pramenitá voda.

CHUŤ

Káva s lehkým, krémovým tělem, chutí po mandlích, karamelu se sladkými tóny. Prodloužená dochuť se střední pomerančovou aciditou. 

Kód Kód: COLI-200 COLI-500 COLI-1000 Zvolte variantu
Jméno značky: COFFEE NOW
Kategorie: Káva
Druh kávy: 100% Arabica
Složení kávy: Jednodruhová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PH Avatar autora | 19.5.2020
Úžasná, svěží arabika. Výborná.