Salvador Las Quebradas Pacamara

Na letošní prázdniny Vám jako kávu měsíce přinášíme  mimořádný zážitek. Microlot arabiky odrůdy Pacamara z malé farmy Los Quebradas s chutí sladkého perníku, karamelizovaného cukru, čokolády a nádechem pomerančové kůry.

Druh: 100% Arabica, odrůda Pacamara
Kontinent: Střední Amerika
Oblast produkce: Salvador, Chalatenango
Farma: Los Quebradas
Farmář: Rosendo Recinos Flores
Nadmořská výška: 1550 m n. m.
Metoda zpracování:  Promytá
 

 

 

 

Hmotnost balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
295 Kč 720 Kč 1 410 Kč od 295 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu

PŮVOD

Tato jedinečná káva pochází z plantáže Los Quebradas farmáře Rosendo Recinos Florese, nacházející se v oblasti Chalatenango u vesničky La Palma v Salvadoru. 

Salvador je obecně známější produkční oblastí v Santa Ana, kde jsou mnohem větší plantáže.  Za své skvělé výsledky však  tato naše káva z plantáží v Chalatenango vděčí mimo jiné i odrůdě Pacamara, která se v poslední době stává velmi populární. Podílí se na tom i velkou mírou však podnebí, které je zde oproti ostatním regionům chladnější.
Rosendova káva získala prestižní ocenění v soutěži Cup of Excellence, což ho proslavilo po celém světě.

Cup of Excellence je nejprestižnější ocenění pro kávy té nejvyšší kvality, kterou organizuje Alliance for Coffee Excellence. V průběhu soutěže je každá káva testována minimálně pětkrát. Kávy, které získají vysoké skóre, se v soutěži průběžně posouvají na vyšší příčku. Koneční vítězové pak získávají ocenění Cup of Excellence a prodávají se prostřednictvím internetové aukce uchazečům s nejvyšší nabídkou.

Farma Je těžko přístupná.  Pěstování a sklizeň je velmi náročná. Při výhradně ruční sklizni jsou vybírány jen ty nejzralejší kávové třešně, jsou okamžitě loupány a následně se ponechávají 11-14 hodin fermentovat v betonových nádržích. Poté jsou zrna rozprostřena a dva týdny se suší. Pytle s kávou jsou svážena drsným terénem na mulách k dalšímu zpracován

CHUŤ

Vynikající káva s komplexní chutí, tóny sladkého perníku, karamelizovaného cukru, čokolády a příjemnou pomerančovou aciditou.

 

 

Kód Kód: 324/200 324/500 324/1 K Zvolte variantu
Jméno značky: COFFEE NOW
Kategorie: Káva
Druh kávy: 100% Arabica
Složení kávy: Jednodruhová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: